Zaloguj się:

Podejmij wyzwanie i dołącz do sztafety! Startujemy już 16 czerwca w Gdańsku

Jeździsz na rowerze? Biegasz? Albo po prostu uwielbiasz spacerować? Przyjdź koniecznie na stadion lekkoatletyczny przy Olivii Center w Gdańsku i dołącz do naszej sztafety. Każde pokonane kółko to realna pomoc dla dzieci i seniorów. To także świetna okazja do tego, aby zadbać o zdrowie. Na uczestników czeka wiele atrakcji m.in. bezpłatny punkt serwisowy dla rowerów, rozgrzewka z udziałem Piotra Renkiela i kolarzy z Klifu Chłapowo, kurs pierwszej pomocy, a także upominki w formie gadżetów.  

 

Już 16 czerwca (w piątek), w godz. 13:00 – 15:00, na stadionie lekkoatletycznym przy Olivii Center w Gdańsku odbędzie się event inaugurujący 10. edycję akcji „Aktywni Charytatywni”. Zapraszamy wszystkich pracowników Grupy Energa, ich przyjaciół oraz znajomych do wspólnego „wykręcania” stadionowych kółek. W sztafecie mogą wziąć udział nie tylko miłośnicy jazdy na rowerze, jak i osoby lubiące biegać lub po prostu spacerować. Zatem do dzieła!

ACHA Stadion Gdansk

Stadion lekkoatletyczny przy Olivii Center, al. Grunwaldzka 472 Gdańsk

 

Gotowi! Do startu! Start!

Zmagania uczestników będą wspierać kolarze z klubu sportowego Klif Chłapowo, a tuż przed startem rozgrzewkę poprowadzi Piotr Renkiel, selekcjoner kadry Polski w koszykówce 3x3.

- Sztafetę w Gdańsku oficjalnie zainaugurują kolarze. Bardzo liczymy na to, że nie zabraknie chętnych, aby się do niej przyłączyć. Każde dwa okrążenia stadionu to jeden kilometr przybliżający nas do osiągniecia wyznaczonego celu. Zachęcamy wszystkich do aktywnego uczestnictwa w akcji. To dobra okazja do tego, abyśmy mogli się zintegrować, zadbać o swoje zdrowie i przy okazji pomóc innym – wyjaśnia Magdalena Pakmur, koordynatorka 10. edycji akcji „Aktywni Charytatywni”. – Podobne wydarzenie planujemy zorganizować w Ostrołęce, a w pozostałych miastach z terenu działania Grupy Energa, zaprosimy do mini-miasteczek rowerowych. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

 Wspólnie pokonany podczas eventu dystans organizatorzy wliczą do ogólnej puli programu. Kolejne uczestnicy będą już dodawać samodzielnie.

Na stadionie zostaną udostępnione dwa rowery. W miarę możliwości zachęcamy jednak do korzystania ze swoich „dwóch kółek”. Tym bardziej, że tego dnia każdy będzie mógł skorzystać z bezpłatnego przeglądu ich stanu technicznego – mówi Rafał Buchalski, koordynator akcji. 

W ramach serwisu, oprócz konsultacji stanu technicznego pojazdu, zapewnione są:  

  • regulacja i czyszczenie napędu połączone ze szkoleniem jak to zrobić samemu sprawnie i dobrze w warunkach domowych;
  • pompowaniem kół, wymiana dętek oraz sprawdzenie podstawowych połączeń śrubowych.

Dodatkowo na uczestników czekać będzie punkt nauki udzielania pierwszej pomocy oraz informacyjny z zasad bezpiecznego poruszania się po drogach – prowadzony w formie quizu z drobnymi nagrodami.

Zaproś koleżanki i kolegów

W akcji liczy się każdy kilometr. Im więcej osób dołączy do programu, tym większa szansa na pokonanie 350 tysięcy kilometrów i przekazanie na rzecz dzieci i seniorów 250 tysięcy złotych. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w evencie i dołączenia do programu

- Mamy nadzieję, że przyjazna formuła raportowania kilometrów, z dowolnie wybranej aplikacji spowoduje, że wszyscy uczestnicy zaprzyjaźnią się z naszą akcją na stałe. Planujemy odwiedzić wszystkie miasta, w których na co dzień przebywają nasi pracownicy. Liczymy na to, że w Ostrołęce, Słupsku, Koszalinie, Toruniu, Kaliszu, Płocku, Elblągu i Olsztynie nie zabraknie chętnych do kontynowania naszej sztafety - mówią Magdalena Pakmur i Rafał Buchalski. - Ten wspólny, grupowy wolontariat to również szansa na wdrożenie rewolucji fizycznej w naszym prywatnym i rodzinnym życiu. Do czego gorąco wszystkich zachęcamy